Sleep as Android

Bardzo przydatna aplikacja, której zadaniem jest obudzenie Cię w taki sposób, byś był jak najbardziej… wyspany.

Nie,  to nie jest żadna magia :)  Używając akcelerometru zamontowanego w naszych telefonach program śledzi głębokość naszego snu i stara się zorganizować pobudkę w jego najpłytszej fazie. I muszę powiedzieć, że wychodzi mu to całkiem dobrze – to naprawdę działa.

Aplikacja ma wszystko co potrzeba – m.in na życzenie odtwarza dźwięki relaksacyjne (bądź usypiające), prezentuje statystyki intensywności naszego snu, przypomina o porze położenia się do łóżka, włącza tryb „samolot” by nikt nam nie przeszkadzał.

Dostępna co prawda w wersji darmowej, ale zachęcam do nabycia wersji płatnej, bo zdecydowanie jest warta tych 7 zł (tyle kosztuje odblokowanie wszystkich funkcji). Do tego osobno można kupić nakładkę Sleep Stats (dzisiaj na promocji, za jedyne 3,30 zł)  umożliwiającą przeglądanie kompletnych i rozbudowanych statystyk naszego snu (Uprzedzając pytania – nie, Sleep as Android nie rejestruje naszych snów, ani ich nie interpretuje :P ).

Jedyną niedogodnością może być to, że w zasadzie da się z niej korzystać tylko na telefonie, z racji, że urządzenie musi leżeć na materacu w trakcie spania. Choć może znajdą się i tacy maniacy, którzy zaryzykują ”położenie się” z tabletem.

Tytuł: Sleep as Android

Producent: Urbandroid (Petr Nálevka)

Cena: za darmo lub 6,99 zł