Warmly – delikatny budzik

Jedną z podstawowych funkcji do jakich wykorzystujemy nasze telefony jest… budzik. Mimo, że każdy smartfon posiada własny wbudowany alarm, to do bezstresowego budzenia chciałbym jednak polecić niewielką zewnętrzną aplikację, jaką jest Warmly, a którą znajdziecie w Google Play.

Tym, co wyróżnia ten programik od standardowego androidowego budzika, jest stopniowe zwiększanie natężenia dźwięku alarmu odtwarzającego naturalne dźwięki znajdujące się w naszym otoczeniu. Według twórcy aplikacji, zapewnia to komfortowe przebudzenie, bez charakterystycznego nagłego wyrwania ze snu.

Mówiąc w dużym skrócie – budzik włącza się pięć minut przed żądanym czasem pobudki i zaczyna odtwarzać wybrane przez nas naturalne odgłosy natury, z czasem zwiększając swoją głośność. I cóż – trzeba przyznać, że to działa. Dźwięki „bezinwazyjnie” przenikają do naszego snu i zapewniają całkiem komfortowy sam moment przebudzenia.

Nie jest to do końca porównywalne co prawda z innymi sposobami budzenia, które starają się nas wyrwać ze snu w jego najpłytszej fazie (jak chociażby w aplikacji Sleep As Android), ale efekt bardzo podobny – czyli wstajemy nie zmęczeni.

Aplikacja jest darmowa, bez reklam i warta wypróbowania.

warmly

 

Tytuł: Warmly — An alarm clock

Producent: The Chaos Collective

Cena: Za darmo